Ślepe uleganie modzie

Ślepe uleganie modzie i podążanie za nią bez głębszego zastanowienia nie sprawi, że będziemy na topie, a wręcz przeciwnie. Zaczniemy być postrzegani jako osoby z małym wyczuciem gustu i smaku, ludzie bez własnego zdania lub z niedostateczną ilością siły, aby go bronić.

To może zabrzmi paradoksalnie, ale moda, głownie ta wielka, światowa, jest stworzona dla osób silnych, twórczych, odważnych ale inteligentnych i pewnych siebie. Musimy umieć odnaleźć się w tym świecie i stworzyć tam coś dla siebie. Nie znaczy to, ze mamy bezmyślnie wkładać to, co zakupimy w sklepie.

Postarajmy się tak naprawdę stworzyć ten strój samym sobą, dodajmy tam coś od siebie. Dodajmy do danego zestawienia własnoręcznie wykonaną broszkę, naszyjnik z koralików czy ciekawa apaszkę wyszperaną w second handzie. Na pewno nikt nie będzie miał takich samych dodatków. Boisz się ataku klonów i tego, ze połowa dziewczyn na imprezie będzie miała takie same sukienki ze znanej sieci? Dobierz odważny, ale gustowny sweterek, ciekawe buty czy torebkę która zagra główną rolę. Od razu odwrócisz uwagę od tego, że nielubiana koleżanka przyszła dokładnie w tej samej kreacji.

A co, gdy już jest po wszystkim, gdy jednak popełniliśmy jakąś modową gafę?

Najlepszym rozwianiem jest luz i śmiech. Tak, to właśnie śmiech pomoże nam poradzić sobie z niezręczną sytuacją i rozładuje atmosferę. Dodatkowo będziemy postrzegani jako osoby z poczuciem humoru i zdrowym dystansem do siebie. Ciekawy charakter również jest w modzie, nie możemy o tym zapominać.