Skuteczne sposoby na cienie pod oczami - jak je zniwelować?
Cienie pod oczami bywają naprawdę uciążliwym problemem estetycznym. Czasami pojawiają się po nieprzespanej nocy, a niektóre z nas posiadają zasinienia cienkiej skóry pod oczami na stałe. W każdym przypadku można ich widoczność zniwelować. Warto dowiedzieć się, jak to zrobić.
Domowe sposoby na cienie pod oczami
Chyba każdy słyszał o domowych sposobach na cienie pod oczami. Trzeba zdawać sobie sprawę, że dobrze sprawdzą się one na te cienie, których przyczyną jest zmęczenie, nagły odpływ krwi z powody przebywania w pozycji leżącej. Takie poranne cienie pod oczami można zniwelować nakładając pod oczy plasterki ogórka, jabłka czy też ziemniaków. Właściwa dieta także może poprawić wygląd skóry. Należy sięgać po produkty, które korzystnie wpływają na zdrową barierę hydrolipidową, a więc zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, C i E, a także żelazo, cynk, czy miedź. To właśnie te składniki w krwioobiegu, a także witamina B3 budują zdrowy wygląd skóry, stymulując jej komórki do regeneracji, wzmacniając czy nawilżając. Aby skóra nie była sucha i matowa, należy też pić przynajmniej dwa litry wody dziennie. Na cienie pod oczami możesz stosować także okłady z rumianku.
Jak redukować cienie pod oczami, stosując serum i krem pod oczy?
Bardziej ukierunkowana pielęgnacja skóry naczynkowej z widocznymi cieniami pod oczami, to oczywiście stosowanie kremu i serum pod oczy. Mają one odpowiednio skoncentrowane składniki dopasowane do wrażliwej i znacznie cieńszej skóry pod oczami. Na widoczne zasinienia sprawdzi się serum z witaminą C, która przeciwdziała przebarwieniom. Podobne działanie ma niacynamid, który hamuje nadmierne wydzielanie melaniny i przeciwdziała hiperpigmentacji. Warto, by w składzie serum czy kremu znajdowały się także humektanty oraz zapobiegające przed parowaniem wody emolienty. Zatem serum czy krem pod oczy mogą zawierać kwas hialuronowy czy też skwalan. Dobrze sprawdzają się też wypełniające ubytki w skórze ceramidy i peptydy, które pobudzają produkcję kolagenu. Stosując serum, warto pamiętać, by poczekać kilkanaście minut i dopiero nałożyć krem. Dzięki temu składniki będą mogły lepiej się wchłonąć. Krem stanowi warstwę okluzyjną, zabezpieczającą barierę hydrolipidową. Po wchłonięciu się kremu można przejść do redukcji widocznych cieni. Warto pamiętać, by także krem pod oczy zawierał filtr SPF. Dzięki temu ta niezwykle wrażliwa skóra będzie chroniona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Zredukuj cienie pod oczami odpowiednim makijażem
Możesz zredukować widoczność cieni pod oczami, stosując odpowiedni makijaż. Zacznij od nałożenia bazy na powieki. Pod oczy sprawdzi się oczywiście korektor. Produkty kosmetyczne takie jak korektory pod oczy są przebadane dermatologicznie i nie podrażniają tej delikatnej skóry. Nie należy ich rozprowadzać, rozsmarowując, gdyż wtedy na pewno nie zredukuje się widocznych niedoskonałości. Należy nałożyć punktowo kilka kropel korektora, a następnie dokładnie go wklepać. Można sobie pomóc przy użyciu gąbeczki, ale równie dobrze zrobić to palcem. Cieniowanie w zewnętrznych kącikach oka, a także rozświetlenie wewnętrznych kącików może odwrócić uwagę od zacienienia. Warto też odpowiednio wyrysować kreskę, aby oczy nie wyglądały na smutne. Przyda się też muśnięcie skóry delikatnym różem.
Komentarze