Blog

I żyli długo i szczęśliwie...- trzy podstawowe zasady, które pozwolą zbudować długi związek

Trwały związekMówi się, że łatwiej trafić szóstkę w lotto, niż znaleźć prawdziwą miłość. Może i jest w tym trochę prawdy, bo faktycznie, zanim znajdziesz właściwą osobę, możesz trafić na dziesięć niewłaściwych, ale jeśli nadal wierzysz i próbujesz - wciąż masz szansę. Ciężko jest w tym świecie smaganym przez demony fałszu i niepewności bez reszty powierzyć się drugiej osobie.

Więcej…

 

Źródło konformizmu

Źródło konformizmuWzajemny wpływ jednostki i społeczeństwa jest dziś badany i wykorzystywany przez szerokie spektrum ludzi i instytucji: psychologów i psychiatrów, specjalistów od reklamy, dyrektorów firm, polityków, a nawet guru sekt i przywódców kościołów. Jest to zagadnienie istotne w każdym miejscu, gdzie występuje interakcja dwóch i więcej osób. Opiera się o jedno z najsilniejszych ludzkich pragnień, czyli potrzebę akceptacji społecznej.

Więcej…

   

Dysleksja - w krzywym zwierciadle

DysleksjaO dysleksji krąży wiele żartów i błędnych przekonań, które powielane wzmacniają fałszywe stereotypy. Większość ludzi wierzy na przykład, że charakterystyczną cechą dysleksji jest "zwierciadlane pismo" inaczej lustrzane - czyli pisanie liter, wyrazów w kierunku od prawej do lewej strony lub też odczytywanie liter na odwrót.

Więcej…

 

Ideologia gender

Ideologia genderIdeologia gender. Ostatnimi czasy, bardzo popularnym i szeroko rozpowszechnionym tematem jest ideologia gender. Budzi on wiele kontrowersji zarówno w środowisku kościelnym, akademickim jak i w mediach. Głosy, które są nas docierają, zdają się wcale nie wyjaśniać, czym tak naprawdę jest ta ideologia i na czym polega, skupiając się bardziej na samej jej krytyce bądź próbie przekonania społeczeństwa o jej ogromnym wpływie na kształtowanie obrazu ról biologicznych i kulturowych kobiety i mężczyzny.

Więcej…