Blog

Co jest wartością w moim życiu?

Wartości w życiuJakie są najważniejsze wartości w życiu człowieka? Wielu z nas zadaje sobie to trudne pytanie, w skomplikowanych, życiowych sytuacjach. Staramy się uporządkować je od najważniejszych do tych mniej ważnych, ale jednak obecnych w naszym życiu. Najważniejsza jest dla mnie wiara, rodzina, miłość, przyjaźń, wolność oraz dobro i to właśnie te wartości staram się stawiać na pierwszym miejscu, ponieważ wierzę, że kierując się nimi będę żyć w zgodzie ze swoim sumieniem i nie zmarnuję danego mi czasu.

Więcej…

 

Zwierzęta we współczesnych religiach świata

Zwierzęta w religiach świataZwierzęta zasiedlały Ziemię długo przed człowiekiem, ale to człowiek dzięki rozwiniętemu intelektowi zdominował świat. Dla pierwszych ludzi zwierzęta stanowiły źródło pożywienia i skór, później zaczęto je wykorzystywać do pracy, w końcu niektóre z nich zostały oswojone i otrzymały rolę domowych ulubieńców. Zwierzęta trafiły na stałe do kultury: ich wizerunki malowano, przypisywano im magiczne moce, pieśni i mity pełne były zwierzęcych bohaterów, często otaczano je czcią i postrzegano jako wcielenie bóstwa.

Więcej…

   

I żyli długo i szczęśliwie...- trzy podstawowe zasady, które pozwolą zbudować długi związek

Trwały związekMówi się, że łatwiej trafić szóstkę w lotto, niż znaleźć prawdziwą miłość. Może i jest w tym trochę prawdy, bo faktycznie, zanim znajdziesz właściwą osobę, możesz trafić na dziesięć niewłaściwych, ale jeśli nadal wierzysz i próbujesz - wciąż masz szansę. Ciężko jest w tym świecie smaganym przez demony fałszu i niepewności bez reszty powierzyć się drugiej osobie.

Więcej…

 

Źródło konformizmu

Źródło konformizmuWzajemny wpływ jednostki i społeczeństwa jest dziś badany i wykorzystywany przez szerokie spektrum ludzi i instytucji: psychologów i psychiatrów, specjalistów od reklamy, dyrektorów firm, polityków, a nawet guru sekt i przywódców kościołów. Jest to zagadnienie istotne w każdym miejscu, gdzie występuje interakcja dwóch i więcej osób. Opiera się o jedno z najsilniejszych ludzkich pragnień, czyli potrzebę akceptacji społecznej.

Więcej…