Ubiór dla puszystych pań

Ubiór dla puszystej paniNie jest trudno wybrać ubiór wyjściowy dla kobiety wysokiej i szczupłej. A także dla kobiety niskiej i szczupłej. Lecz zalezienie odpowiedniego stroju wyjściowego dla kobiety wysokiej i tęgiej lub niskiej i tęższej graniczy z cudem. I niejednokrotnie nawet, gdy znajdzie się odpowiednia kreacja, to i tak nie ma pewności, że będzie ogólnie pasować do danej osoby. Ponieważ często bywa, że kreacja jest całkiem w porządku. Lecz nie wygląda już tak, gdy znajdzie się na osobie zwłaszcza niskiej i ze znaczną nadwagą.

Nadwaga

Nadwaga jest plagą dzisiejszych czasów, zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie nie ma problemu z brakiem żywności. Gdzie jest jej tyle, że można dosmaczać sobie na różne możliwe sposoby. Wraz z nadmierną konsumpcją w parze idzie brak ruchu. I w ten sposób nagromadza się tkanka tłuszczowa, która jest niezdrowa dla organizmu. Bo zdrowy i dobrze pracujący organizm nie potrzebuje aż tak dużo tłuszczu do funkcjonowania wszystkich organów. Potrzebuje ich oczywiście, ale tylko w niewielkich ilościach. A każda nadwyżka przekształca się w fałdy i zbędne kilogramy. Zbyt duża nadwaga prowadzi do upośledzenia ruchowego. Ogranicza gibkość organizmu, sprawność ruchową i zmienia na niekorzyść wygląd całego ciała. Człowiek czuje się wówczas ociężały, czasem nawet apatyczny i nieskory do ruchu. Trudno jest także znaleźć odpowiednią dla siebie garderobę. Co denerwuje i dołuje.

Co warto mieć w swojej szafie?

Przecież każdy musi wychodzić poza dom. Chociażby do pracy. Albo, by wziąć udział w jakiejś uroczystości. Do uroczystości takich zaliczamy wesela, chrzciny, przyjęcia Komunijne, wizyty u rodziny i znajomych, wizyty urzędowe, wizyty w przychodni, sylwester, bankiety, uroczystości zakładowe, przyjęcia imieninowe, przyjęcia urodzinowe, przyjęcia jubileuszowe, a także pogrzeby.

Wydaje się nam, że oficjalne wyjścia w naszym życiu zdarzają się sporadycznie. Lecz w ciągu roku można doliczyć się ich kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu. I na każde wyjście trzeba mieć odpowiednie ubranie.

  • Z pewnością w pierwszym rzędzie będą to spodnie. Najlepiej prezentują się czarne spodnie, ponieważ pasują do każdego koloru i wyszczuplają. Warto mieć ich w swojej garderobie przynajmniej 4 sztuki. Mogą być także w szafie spodnie białe, kakaowe, beżowe, khaki, czarne typu rybaczki. Są one przydatne podczas niezobowiązujących wyjść podczas lata.
  • W przypadku nadwagi do spodni najlepiej ubierać tuniki. Ponieważ przy nadwadze często zachodzi konieczność przysłonięcia niemałego brzucha, który w krótkiej bluzeczce wygląda nieciekawie.
  • Krótkie bluzeczki, jak najbardziej mogą znaleźć się w szafie osoby z nadwagę, bo będą ubierane tylko do spódnic.
  • Do takiej figury najbardziej pasują spódniczki nie za długie. Takie najwyżej do kolan. Ponieważ długa spódnica pogrubia. A taka poza kolana postarza.
  • Bardzo dobrym pomysłem przy nadwadze jest posiadanie długich do kolan kamizelek, długich do kolan swetrów, dłuższych niż standardowe żakietów i marynarek.
  • A co z sukienkami? Sukienki, to kolejne wyzwanie. Również najlepiej, gdy będą one do kolan lub lekko przed kolana. Warto, aby sukienka w komplecie posiadała tak zwany płaszcz lub lekką narzutkę. Wówczas taki dodatek skutecznie osłoni fałdy i fałdeczki.
  • Dla osoby z nadwagą na wyjścia w okresie zimy, jesieni, czy wiosny najbardziej odpowiednie są kurtki zasłaniające tułów. Taka długość pasować będzie do spodni, jak i do spódnicy, czy sukienki.
  • Dobrze wyglądają również płaszcze lub palta, lecz również o długości najwyżej do kolan. A zwłaszcza w przypadku osoby niskiej i z nadwagą. Natomiast osoba wysoka z nadwagą może pozwolić sobie na palto lub płaszcz nieco poza kolana.

O otyłości

Otyłością jest nagromadzeniem dużej ilości tkanki tłuszczowej, która przekracza fizjologiczne potrzeby organizmu. Otyłość prowadzi do poważnych chorób, a nawet do śmierci. Znaczenie ma nie tylko ilość tkanki, lecz również jej rozmieszczenie. Najczęściej występuje otyłość brzuszna.

Powodów prowadzących do nadwagi i otyłości jest kilka. Nie zawsze musi to być nadmierna konsumpcja. Otyłość mogą powodować niektóre choroby i przyjmowane leki. Lecz najczęściej jednak jest to tycie poprze złą dietę i nieodpowiedni styl życia. Czyli nadmierne objadanie i brak aktywności ruchowej.